השוואת מחירי הסעות
השוואת מחירי הסעות חוסכים בגדול עם טופ הסעות!

כל המידע על נסיעה בתחבורה ציבורית

ישנם לא מעט שאלות וסוגיות על נסיעה באוטובוס, האם מותר לנסוע זמן רב בהיריון? מתי הנסיעות בחינם? איך נוסעים באופן חד פעמי בתחבורה ציבורית ועוד לא מעט שאלות. טופ הסעות באו לעשות לכם סדר בבלאגן, הנה כל מה שצריך לדעת על נסיעה בתחבורה ציבורית בישראל.

נסיעה חד פעמית באוטובוס, איך עושים זאת?

כידוע, מדינת ישראל הפכה את תשלומי האוטובוסים לפלטפורמה אחת אשר נקראת "רב קו", הכרטיס שמקבלים יכול להיטען במספר דרכים, בעמדות השירות, באתר האינטרנט או באפליקצייה. אם אתם רוצים לעשות נסיעה חד פעמית אליכם להחזיק בכרטיס רב קן (אותו ניתן לקבל בעמדות השירות, או דרך האתר להזמין ולקבל עד הבית). לאלו שרוצים לבצע נסיעה חד פעמית, ניתן להפעיל את הרב קו באופן יומי (חופשי לכל היום). 

נסיעה באוטובוס ללא רב קו?

אפשרות נוספת שנכנסה לאחרונה לתמונה ללא צורך בכרטיס היא אפליקציית הופ און. אשר מאפשרת רכישה דרך האפלייקציה ישירות מבלי צורך בכרטיס רב-קו. כרגע לא פועלת אצל כל חברות האוטובוסים, לפי שעה זו (17.11.2019), ניתן להשתמש בדן ובאגד*.

נסיעה באוטובוס ביום הבחירות

בימי הבחירות שירותי התחבורה הציבורית פועלים ללא תשלום, ניתן לנסוע באוטובוסים (ללא אילת) כמעט לכל יעד, מומלץ לבדוק מראש אם מספר הקו מופיע ברשימת הקווים הבינעירוניים ללא תשלום. הנוסע פשוט נכנס ללא כרטיס. לגביי רכבות, בעמדות התשלום ישנה אפשרות של "כרטיס נסיעה יום הבחירות", ללא תשלום.

מהו מחיר נסיעה באוטובוס לאזרח ותיק

אזרח וותיק בישראל מוגדר לאישה מגיל 60 וגבר מגיל 65, כאמור שנתיים לפני קבלת תעודת "אזרח וותיק". הם עדיין ראשים לקבל את ההנחה המגיעה להם. באמצעות הצגת תעודת זהות (למבקש). הם ראשים לקבל כ-50% הנחה בנסיעות בתחבורה בציבורית. בקבלת תעודת "אזרח וותיק" יוכלו להציג אותה במקום את תעודת הזהות.

נסיעה באוטובוס עם עגלת תינוק

ילד עד גיל 5 פתור מתשלום בעבור נסיעה באוטובוס ציבורי וזאת כאשר הוא בלווי מבוגר בעל כרטיס נסיעה (תקף בעבור ילד אחד בלבד). נסיעה עם עגלת תינוק פתוחה פותרת מתשלום גם היא.

נסיעה ארוכה באוטובוס בהריון

את האמת, אנחנו לא עוסקים ברפואה ולא מתמחים בכך, לכן העצה שלנו היא על פי בסיס ידע אינטרנטי בלבד. קראנו מספר מאמרים ואנו יכולים לומר שעל פי "חוכמת ההמונים", נסיעה באוטובוס בתחילת ההיריון היא בסדר גמור. לגביי חודשיים מתקדמים יותר, ממליצים להתייעץ עם הרופא המטפל.

נסיעה באוטובוס לחיילים

חיילים וחיילות ראשים לנסוע בתחבורה ציבורית בחינם כאשר הם לבושים במדים. כמו כן, ישנם מצבים בהם אינם מחוייבים ללבוש מדים ויכולים לנסוע על אזרחי (בהצגת חוגר). בסופי שבוע ובחגים. עוד אפשרויות לנסיעה על אזרחי בהצגת אחת התעודות הבאות: תעודת לוחם, אישור נסיעה בלבוש אזרחי, תעודת נהג מבצעי או תעודה אשר מעידה על שירות ללא תשלום. בכל אחת מהמקרים חייב להציג גם חוגר בתוקף.

האם ניתן לנסוע באוטובוס ולשלם במזומן?

לא. האפשרויות אינה קיימת עוד ויש להשתמש ברב-קו או ב"הופ און", על מנת להשתמש באוטובוסים.

נסיעה באוטובוס עם אופניים

בנסיעה עירונית באוטובוס ניתן להעלות אופניים מתקפלים בלבד. בנסיעות בין עירונית ניתן לאחסן את האופניים בתא האחסון של האוטובוס. העלאת אופניים אינה כרוכה בתשלום נוסף.

טופ הסעות תמיד כאן בשבילך

באמצעות פורטל 'טופ הסעות' ניתן לקבל מידע רב על תחבורה ציבורית ועל הסעות פרטיות, אנו פורטל המאגד מידע רב סביב הנושא ודואגים תמיד לעדכן את הגולשים בכל הידע הנחוץ להם להגיע מיעד ליעד. בין אם זה באמצעות הזמנת חברת הסעות פרטית או שימוש בתחבורה ציבורית.

מקורות מהן נלקח חלק מן המידע:

- אתר "כל זכות"
- הרשות הארצית לתחבורה ציבורית
- אתר רב קו

צור קשר עם טופ הסעות
מחפשים הסעה? צריכים עזרה? מצוין! הזינו פרטים כאן למטה, ואנו מיד נחזור אליכם.
או לחלופין, פשוט חייגו אלינו: 077-6052800.
 
בשליחת הפרטים הינכם מסכימים לתנאי השימוש באתר.
פרסם באתר טופ הסעות

חברת הסעים? יודעים לתת שירות אדיב ומהיר? מקומכם איתנו! יחד נעניק שירות טוב יותר לגולשינו, ואתם תקבלו לקוחות נפלאים תמיד. הזינו פרטי יצירת קשר כאן למטה, ואנו נחזור אליכם בהקדם. או חייגו אלינו למוקד הטלפוני: 077-6052800.

לחצו לחיוג מהיר השאירו פנייה